Zleć to profesjonalistom

Zleć to profesjonalistom

Zleć to profesjonalistom


Podejmując decyzję o sprzedaży lub zakupie mieszkania z pewnością nie raz zastanawiałeś się czy robić to na własną rękę, czy skorzystać z usług agencji nieruchomości. Mając swojego agenta nieruchomości zrealizujesz swój cel zdecydowanie szybciej i efektowniej. Oto 5 powodów, przemawiających za tym, że warto skorzystać z usług biura nieruchomości.

1. Agent zajmie się formalnościami


Dla większości osób, niezależnie od tego, czy sprzedają czy kupują nieruchomość, największym problemem związanym z transakcjami są formalności. Największym błędem dla osób chcących sprzedać lub kupić nieruchomość na własną rękę jest totalna nieznajomość przepisów i uwarunkowań panujących na rynku nieruchomości, co przysparza wielu problemów i wydłuża czas trwania transakcji. Agenci nieruchomości są wyszkolonymi ekspertami, którzy doskonale znają wszelkie zawiłości związane z obrotem nieruchomościami. Dzięki współpracy z nimi unikniesz problemów formalnych, a przede wszystkim skrócisz czas przebiegu transakcji.

2. Bezpieczeństwo

Bardzo ważną kwestią przy sprzedaży lub kupnie nieruchomości jest bezpieczeństwo transakcji. Dzięki doświadczeniu i wiedzy pośredników nieruchomości unikniemy np. sytuacji, gdy w transakcję po drugiej stronie będzie zaangażowany oszust. Decydując się na sprzedaż/kupno mieszkania na własną rękę często można pominąć ważne sprawy, które później okazują się wielkim problemem. Każdy agent nieruchomości przed oferowaniem nieruchomości do sprzedaży dokładnie sprawdza kwestie formalne, przez co oszuści unikają ich jak ognia.

3. Agent wyrzuci z Ciebie zbędne emocje

Oczywistym jest fakt, że podczas sprzedaży swojego mieszkania/domu, czy podczas kupna nieruchomości towarzyszy nam wiele emocji. Często to one decydują o tym, czy chcemy sprzedać dom danej osobie, albo czy chcemy kupić mieszkanie od kogoś. W takich sytuacjach często emocje biorą w górę, co powoduje rezygnację z transakcji. Agent ma inne spojrzenie na nieruchomość – nie jako miejsce pełne wspomnień i emocji, ale podchodzi do transakcji z profesjonalizmem i działa dla dobra klienta, pozostawiając emocje za drzwiami. Z jednej strony pośrednik nieruchomości też jest człowiek i ma w sobie uczucia, z drugiej jednak strony jego priorytetem jest zadowolenie klienta, czyli sprzedaż lub zakup nieruchomości i do tego dąży.

4.  Łatwiejszy dostęp do specjalistów związanych z obrotem nieruchomościami

Zakup lub sprzedaż nieruchomości przez agencję to nie tylko podpisanie umowy z agentem, podczas tych transakcji mamy do czynienia z wieloma innymi osobami, bez których realizacja transakcji byłaby niemożliwa. Mowa tutaj o prawnikach, notariuszach, fotografach, firmach przeprowadzkowych, czy inspektorach budowlanych. Agenci „obracając” nieruchomościami przez lata zdobywają wiele kontaktów do takich osób i chętnie się z nimi dzielą, a niezaprzeczalne jest to, że sprawdzona osoba z polecenia jest o wiele pewniejsza.

5. Marketingowe podejście do transakcji

Jeśli myślisz, że podpisując umowę z agencją nieruchomości, twoje ogłoszenie będzie widoczne jedynie na stronie internetowej biura – jesteś w błędzie. Większość agencji ma podpisane umowy z wieloma portalami oraz posiadają swoje wewnętrzne systemy informujące o ofertach sprzedaży czy kupna. Kolejną sprawą są inne formy ogłoszeń np. bannery, ogłoszenia (zrywki) na słupach, ulotki wrzucane do skrzynek pocztowych. Dobry pośrednik nieruchomości za cel obiera sobie zadowolenie swojego klienta i zrobi wszystko by dana nieruchomość była tak wypromowana, by sprzedać ją szybko i w możliwie najlepszej cenie.

Komentarze