Wakacje – czas remontów

Wakacje – czas remontów

Wakacje – czas remontów

Okres wakacyjny powszechnie uznawany jest jako dobry moment na rozpoczęcie remontu w naszych domach.  W głowach wielu z nas rodzi się dylemat, czy samemu przeprowadzić remont, czy może powierzyć to zadanie ekipie remontowej. Jeśli chcemy zaoszczędzić pieniądze i na własną rękę wykonać remont, nie mając bladego pojęcia o tym, jak go wykonać, lepiej powstrzymać się do momentu, aż uzbieramy odpowiednią ilość środków lub zasięgnąć rady osób bardziej doświadczonych. Jeśli jednak zdecydujemy się na ekipę remontową, najlepiej, gdyby była ona z polecenia. Rekomendacja od znajomego to najlepsza forma, która znacznie przyspieszy nam podjęcie decyzji.

Remont – czy można się tego nauczyć?

Coraz więcej osób decyduje się na wykonywanie remontów na własną rękę, dzięki czemu nie tylko zaoszczędzi pieniądze, ale po ukończeniu osiągnie ogromną satysfakcję. W dobie Internetu, sposobów na naukę jest naprawdę dużo. Jeśli chodzi o małe prace remontowe, typu położenie tapety, malowanie ścian, ułożenie paneli – nauczyć możemy się tego z ulotek rozłożonych w marketach budowlanych, specjalistycznej prasy, czy dzięki forom internetowych. Jeśli natomiast zamierzamy dokonać poważniejszych zmian w naszym domu, np. remont kuchni i czujemy się na siłach, by to wykonać, ale jednak brakuje nam wystarczającej wiedzy, warto obejrzeć kilka poradników. Głównym kompendium wiedzy w tym przypadku jest youtube, gdzie po wpisaniu np. „remont kuchni” wyświetla się kilkanaście stron z filmami typu: „remont kuchni – krok po kroku”, „generalny remont kuchni – zrób to sam”, „jak wymienić instalację elektryczną w kuchni”. Każdy z tych filmików trwa kilkadziesiąt minut. Jest to bardzo dobra metoda, gdyż po pierwsze „nauczycielami” w tych tutorialach są fachowcy, a po drugie wykonując prace remontowe i korzystając z wiedzy zawartej w tych poradnikach, w każdej chwili możemy cofnąć film i powtórzyć, coś co przeoczyliśmy. Na youtube są również filmiki „jak zbudować samemu dom” i mają podobną liczbę wyświetleń co hit lata 2018!

Jednak ekipa remontowa

Decydując się na skorzystanie z pomocy ekipy remontowej zazwyczaj postanawiamy wykorzystać ich wszelkie możliwości, dążąc do tego by wykonali jak najwięcej prac, z którymi samodzielnie nie możemy sobie poradzić, lub po prostu nie mamy na nie czasu. Przed wyborem ekipy najlepiej poczytać w Internecie opinie lub wybrać taką firmę remontową, którą polecą nam znajomi, u których możemy zapoznać się z efektami ich pracy.  Przed wyborem ekipy ważne jest także ustalenie kilku kwestii. Najważniejsza – termin realizacji, upewnić się co do jakości materiałów przez nią używanych, podpisać pisemną umowę oraz ustalić konsekwencje niewywiązania się z takowej umowy. Najważniejszą kwestią jest jednak zapoznanie się z cennikami wielu firm, a nawet gdy wybraliśmy tę swoją, to zawsze można negocjować, popierając się cennikami innych ekip remontowych. Przeglądając oferty ekip remontowych w Warszawie na portalu olx.pl średnia cena za malowanie ścian to ok. 12 zł/mkw. , przy tym wykonanie gładzi to dodatkowe 20 zł/mkw., a gruntowanie 5 zł/mkw. Resumując, gdy nasze ściany wymagają totalnego odświeżenia, za malowanie wraz z gładzią i ugruntowaniem zapłacimy ok. 37 zł/mkw. Najdrożej wyniesie nas remont łazienki, do którego najczęściej potrzebujemy ekipy remontowej, a dokładniej hydraulika, który w Warszawie za zamontowanie wanny wraz zabudową weźmie ok 490 zł. Gdy wybierzemy swoją ekipę remontową i będziemy zadowoleni z jej efektów nie bójmy się pochwalić o tym w Internecie, na forach jest mnóstwo osób, którzy szukają idealnych fachowców.

Komentarze