Na temat wynajmowania nieruchomości krąży wiele mitów. Jedni uważają, że to łatwy zarobek a inni, że kwestia nastręczająca sporo problemów. Jak jest w rzeczywistości? Wszystko zależy od właściwie dobranych lokatorów i prawidłowo skonstruowanej umowy. Ale skąd wiedzieć jakie zapisy powinny znaleźć się w umowie i jacy lokatorzy są najlepsi, tak aby uniknąć niepotrzebnych kłopotów.

Najlepiej skorzystać z pomocy eksperta!

Grabska.pl dba o dobór odpowiednich lokatorów pod najem długo i krótkoterminowy. W wielu krajach europejskich powszechnie stosowana jest już praktyka przedstawiania zaświadczeń o zarodkach czy umów o pracę. W Polsce zadanie najemcy pytania, dotyczącego wysokości dochodów, wciąż budzi oburzenie. Mimo to staram się jak najrzetelniej ocenić wiarygodność finansową potencjalnych najemców.

Zajmuję się również należytym przygotowaniem umów najmu okazjonalnego, tak aby zabezpieczyć swoich klientów przed problemami związanymi z eksmisją lokatorów, którzy nie płacą czynszu czy np. wyegzekwowaniem opłaty za zniszczenia w nieruchomości. Podobnie sprawa ma się z uszczegółowieniem zapisów dotyczących opłat dodatkowych, których często w ogłoszeniu o najmie mieszkania brak, typu: opłaty za zieleń miejską, wywóz śmieci, media, wynajem garażu czy miejsca parkingowego.
Standardem w mojej obsłudze jest również zawieranie polis OC dla najemców. Polisa taka chroni osoby najmujące mieszkania przed pokrywaniem strat, które powstały w wyniku przypadkowego zniszczenia podczas najmu, np. zalania mieszkania sąsiadowi. Dla wynajmujących jest to gwarancja, iż otrzymają odszkodowanie w razie powstałych zniszczeń.